Poświata po seksie – co to jest? #afterglow #aftersex

Badania potwierdzają istnienie seksualnej poświaty (afterglow) – czyli uczucia, w którym kochankowie po stosunku seksualnym, odczuwają większą satysfakcję ze związku i relacji miłosnej.
Pozytywnie wpływa ona na zacieśnianie więzi pomiędzy partnerami. Jak długo utrzymują się jej efekty? Jak często powinno się uprawiać seks? Czytajcie dalej!

1. 48 – godzinny haj

Seksualna poświata (z ang. afterglow, niektórzy tłumaczą halo, ale jednak to ciągle mało polskie 😉 ) powstaje chwilę po seksie i utrzymuje się przez 48 godzin. Trzeciego dnia zadowolenie słabnie, dlatego kochankowie potrzebują odnowić dawkę. 😉
Co ciekawe 48 godzin to również czas, który potrzebny jest na wyprodukowanie kolejnej porcji pełnowartościowej spermy, a w ciele kobiety plemniki też żyją max 48 godz. Wszystko się więc wspaniale składa.

2. Afterglow i większa ochota na seks

Badanie stwierdzające obecność seksualnej poświaty przeprowadziła Andrea L. Meltzer  metodą małżeńskich dzienniczków. Co ciekawe zjawisko afterglow wpływa również na lepszą percepcję obrazu swojego ciała u kobiet. Także można powiedzieć, że to takie perpetum mobile – uprawianie seksu min co dwa dni sprawia, że kobiety lepiej się czują ze sobą, a gdy lepiej się czują ze sobą… Częściej chcą uprawiać seks!

3. Seksualna poświata a szczęśliwe małżeństwo

Badaczka dowiodła również, że pary, które często i intensywnie odczuwają zjawisko seksualnej poświaty wiążą się mocniej i na dłużej.

Czyli minimum raz na dwa dni. Pamiętajcie też o tym, że u mężczyzn musi występować ejakulacja min 21 razy w ciągu miesiąca! 😉

#sex #afterglow #challenge – podejmujecie wyzwanie? 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.